Přeskočit na obsah

Domů   O nás   Fotogalerie   Dokumenty   Kroužky   Jídelna   Kontakt 

AKTUALITY

Jídelníček

24.5.2024

Poslední květnové specialitky naší kuchyně najdete zde.

Třídní schůzky

23.5.2024

Vážení rodiče, v pondělí 10.6. se od 16:00 uskuteční třídní schůzky – společné zahájení proběhne ve školní jídelně. Děkujeme.

Výuka venku

7.5.2024

Vážení rodiče,
vzhledem k počasí, které věříme, že už bude jen a jen lepší, se některé hodiny budeme přesouvat na výuku ven, do přírody. Počítejte, prosím, s tím a přizpůsobte dítěti k tomu i oděv či obuv. Můžeme projít vyšším porostem, či sednout, lehnout do trávy apod.
Děkujeme za pochopení a spolupráci.

Ředitelské volno

8.4.2024

Ve dnech 2. a 3. května 2024 vyhlašuje ředitel školy pro základní i mateřskou školu ŘEDITELSKÉ VOLNO z důvodu malování. Následující ředitelské volno pak připadá na 31. května 2024.
Děkujeme.

Zápis do ZŠ

19.3.2024

Ještě stále váháte, kam od září poslat své dítě? Naše škola by vám mohla dát odpovědi na vaše otázky. Naším cílem je poskytnout žákům kvalitní základy všeobecného vzdělání, probudit v dětech touhu se vzdělávat, motivovat k celoživotnímu učení. Důraz klademe i na všestranný pohyb či jazykové znalosti. Tak neváhejte a staňte se součástí našeho kolektivu! Těšíme se na Vás.
3. dubna 2023 od 13.00 do 16.00
K zápisu se dostaví děti narozené v termínu od 1. 9. 2017 do 31. 8. 2018 a děti, které v předešlém školním roce dostaly odklad povinné školní docházky o jeden rok.
  • občanský průkaz zákonného zástupce
  • rodný list
  • vyplněná žádost o přijetí k základnímu vzdělávání
Důležitá informace pro rodiče, kteří budou žádat o odklad povinné školní docházky. I když budete žádat o odklad školní docházky, musíte se k zápisu dostavit.
Součástí žádosti musí být doporučující posouzení příslušného školského poradenského zařízení (pedagogicko-psychologická poradna, speciálně pedagogické centrum) a odborného lékaře nebo klinického psychologa. Zajistěte si tyto dokumenty prosím již nyní, ať je můžete předložit spolu s žádostí.
Potřebné dokumenty můžete stahovat pod následujícím odkazem: www.zsamsbohuslavice/dokumenty. Informační plakát najdete zde

Den otevřené školy

17.2.2024

V magické datum, které se opakuje pouze jednou za čtyři roky, tedy 29. února, jsme si pro Vás připravili Den otevřené školy. Zavítejte za námi, program bude opravdu pestrý. Od vystoupení gymnastek, přes tvořivé dílničky, ochutnávku svačinky, si projdete různými stanovišti, ze kterých odejdete nejen plni zážitků, ale i s vlastními výtvory, na památku se pak můžete zvěčnit ve fotokoutku, odkud si na počkání odnesete fotografii do rodinného alba. Plakát k akci najdete zde.
STAŇTE SE SOUČÁSTÍ NAŠEHO ŠKOLNÍHO KOLEKTIVU!!!

Jídelníček

16.2.2024

Pomalu nám bude končit již druhý měsíc tohoto roku, ve kterém si pochutnáme na tyto dobroty. Najdete je zde.

Pololetní prázdniny

27.1.2024

Čas neúprosně plyne, a tak tu máme první hodnocení naší práce. Výpis známek bude předán dětem ve středu 31. ledna 2024, následovat bude prodloužený víkend díky pololetním prázdninám. Na 1. stupni končí středeční výuka v 11:10 hodin, druhý stupeň pak bude uvolněn ve 12:05 hodin. Volný pátek se týká i dětí z MŠ, znovu se opět sejdeme v pondělí 5. února 2024.

Přijímačky 2024

19.1.2024

Pomalu se nám blíží pololetní hodnocení, poté již žáky devátého ročníku čeká první důležitá životní zkouška a to přijímací řízení na střední školy. Dnešní digitální doba zasahuje i do této problematiky, a tak přinášíme důležité informace pro uchazeče o střední vzdělávání a jejich zákonné zástupce platné od 1. 1. 2024. Vše podstatné se dozvíte na tomto odkazu www.prihlaskynastredni.cz/rodice-zaci. Další informace pak najdete zde.

Bruslení

11.1.2024

Vzhledem k mrazivému počasí vzniká mnoho venkovních kluzišť a to i v blízkém okolí. Proto jsme se rozhodli využít tohoto počasí, abychom i ušetřili čas i peníze a přesouváme bruslení do nedalekého Laškova. V pondělí 15. ledna se jej zúčastní pouze ti, kteří s holemi potrénují převážně hokej, úterý 16. ledna pak připadne zbývajícím dětem pouze k bruslení a zábavě. Vzhledem k přesunu pravidelnou autobusovou linkou, pondělní účastníci se úterního bruslení již nezúčastní, abychom se prostřídali a využili naplno prostor laškovského kluziště. Brusle či hole pouze vlastní, půjčit na místě není možné. Žáci si hradí pouze cenu za dopravu do Laškova a zpět (cca 20kč), případně pošlete třídnímu učiteli souhlas, že vaše dítě nastoupí či vystoupí na jiném místě. Pokud počasí dovolí, i následující týden využijeme ledovou plochu v Laškově, v opačném případě zůstává v platnost kluziště ve Slatinicích.
Prosíme o udělení souhlasu či nesouhlasu na Bakalářích v sekci GDPR, stejně tak k blížícímu se lyžáku. Proveďte tak nejpozději do pátečních 12hod. Děkujeme. Plakát najdete zde.

Školní ples

5.1.2024

Vážení rodiče,
již před vánočními prázdninami byly po dětech poslány lístky na ples. Pokud jste se doposud nerozhodli, popřemýšlejte přes víkend, zda se školního plesu zúčastníte či nikoliv. Pošlete případně po dítěti peníze, respektive lístky zpět. Budeme se na Vás těšit na sále, letošní téma je džungle. Můžete tak nechat průchod své fantazii a oživit svůj společenský oděv. Jak kdysi říkával samozvaný ministr či král rozkoše Daniel Nekonečný: „Pojďme si to užít, milánkové.“
K tanci a poslechu nám opět zahraje Tommy band, startujeme v sobotu 20. ledna 2024 ve 20 hodin v bohuslavickém obecním sále. Nezapomeňte si včas zajistit své místo. Plakát najdete zde.
Těšíme se na Vás.

Jídelníček

2.1.2024

Máme tu nový rok a s ním i pravidelnou dávku dobrot z naší jídelny. Ve zkráceném týdnu se můžeme těšit na jídla, která najdete zde.

Pečeme s Bohouškem

14.12.2023

Poslední týden před Vánoci se opět vrhneme do tvorby sladkostí v podobě pečeného či nepečeného cukroví, které následně odborná porota vyhodnotí. Výsledné recepty se dodají do již chystané knižní prvotiny Pečeme s Bohouškem. Plakát najdete zde.

Vánoční jarmark

24.11.2023

Za týden, první prosincový den, se můžete těšit na tradiční vánoční jarmark, na kterém si budete moci zakoupit výrobky od našich dětí. Vždy se dočkáme několika krásných výrobků i od vás, za ně budeme samozřejmě také rádi. Zároveň proběhne rozsvícení stromku na návsi, poté se přesuneme ze strany od hřiště na dobrý punč či čaj na zahřátí. Zde bude probíhat již zmíněný prodej výrobků. Přijďte za námi oslavit adventní čas. Plakát najdete zde.

Stávka

23.11.2023

Množí se nám dotazy na pondělní stávku škol. V naší škole bude probíhat vyučování dle klasického rozvrhu, stejně tak mateřská škola bude mít svůj pravidelný program. Co se týče stravování, tak tam se také nic nemění.

Trénuj a uč se!

23.11.2023

Aplikace je určena k procvičování testů a úloh zadaných v rámci přijímací zkoušky či maturitní zkoušky. Vyzkoušejte si  s Cermatem testy a připravte se tak na blížící se přijímací zkoušky. Testy najdete zde.

Šablony

15.11.2023

Dnes není nic zadarmo, a tak i my díky Regionu HANÁ máme u nás ve škole možnost pořádat všelijaké vzdělávací projekty, ať už na půdě školy či v blízkém okolí. Děkujeme.

Jídelníček

3.11.2023

V dalším listopadovém týdnu se můžeme těšit na dobroty, které najdete zde.

Fotogalerie

31.10.2023

Na Facebooku školy najdete spoustu fotek nejen z dnešního povedeného dopoledne. Více zde.

Svatomartinský lampionový průvod

30.10.2023

Na zimu se možná netěšíme, ale na co se určitě těšíme, je dobré jídlo a pití, které k tomuto svátku patří. Jen si vybavme tu vůni pečené husy, která se line z trouby. Na svatého Martina, respektive o den dříve, se sejdeme v lampionovém průvodu, abychom poté společně hodovali a užili si sváteční atmosféru. Všichni jste zváni.
Sraz u školy v 16:45 hod. Prosíme rodiče o zapojení se do akce – napéct drobné cukroví, donést ho do školy v pátek 10. 11. 2023 do 14:00 hod. Děkujeme. Plakát najdete zde.

Drakiáda

23.10.2023

Podzim je v plném proudu, i když počasí nám tu a tam pěkně zamotává hlavu, což je doba, kdy ptáky na obloze vystřídají draci. V pohádkách to bývají několikahlavé saně, u nás jde naštěstí jen o draky převážně papírové. A takové se budou vznášet i tuto neděli v Bohuslavicích, kam vás všechny zveme na DRAKIÁDU, kterou pořádá naše mateřská škola. Věříme, že počasí nám bude přát a my si tak společně užijeme zábavné odpoledne. Plakát najdete zde.

Dýňové slavnosti

22.10.2023

Jako každý rok, proběhne i tentokrát soutěž o nejhezčí dýni. Způsob hodnocení zůstává stejný jako v loňském roce. V rámci Strašidelné školy proběhne hodnocení žáků, poté budete mít možnost hlasovat i zde na Facebooku. Dýně s největším počtem bodů/lajků budou hodnotně oceněny. Těšíme se na vaše výtvory. Plakát najdete zde.

Strašidelná škola

21.10.2023

Po podzimních prázdninách, které nás čekají už tento čtvrtek a pátek, užijeme si znovu zábavný den s trochou toho napětí. V úterý 31. října čeká na naše žáky i děti z MŠ bohatý program. Spousta masek a všelijakých strašidel, ale také her, soutěží, tančení a všemožných dobrot. Už teď se moc těšíme na pestrost masek a převleků, a proto vám stejně jako vloni přineseme bohatou fotogalerii či video, abyste ani vy nebyli ochuzeni. Plakát najdete zde.

Jídelníček

20.10.2023

V dalším týdnu nás čekají pouhé tři dny dobrot z naší kuchyně. A na co se můžeme těšit? Vše najdete pod odkazem zde.

Družina

17.10.2023

Vážení rodiče,
dovolujeme si Vás informovat o změně telefonního čísla v II. oddělení družiny (sport. družina). Nové telefonní číslo: 734 700 526.
Staré telefonní číslo je deaktivováno. V dalším oddělení tel. číslo zůstává (602 732 786).

Akce týdne

8.10.2023

V nadcházejícím týdnu nás čeká několik akcí, jak pro děti školou povinné, tak i pro naše nejmenší předškoláčky. Zároveň se v pondělí uskuteční schůzka rodičů budoucích absolventů. Seznam akcí najdete tradičně v Bakalářích nebo pod odkazem zde.

Jídelníček

28.9.2023

Ani jsme se nenadáli a už tu máme druhý měsíc v novém školním roce. Jaké dobroty na nás čekají najdete zde.

Průvodce devítkou

27.9.2023

Naši budoucí absolventi se mohou inspirovat v brožurce, která je ke stažení zde.

Jídelníček

19.9.2023

Poslední zářijový týden nebude zcela úplný, protože ve čtvrtek slavíme státní svátek a v pátek vyhlásil ředitel školy ředitelské volno. Po tři dny ale na nás čekají další pochutiny. Jídelníček najdete zde.

Ředitelské volno

19.9.2023

Ředitelství ZŠ a MŠ Bohuslavice vyhlašuje ředitelské volno v pátek 29. září 2023 a v pátek 22. prosince 2023.

Sportovní dopoledne MŠ

18.9.2023

Už třetí ročník sportovního dovádění si naši nejmenší užijí již tento čtvrtek. Do našeho areálu zavítá 6 školek z blízkého okolí, aby si společně zasportovaly, pozdravily své kamarády či našly nové. Děti mají přirozenou potřebu se hýbat a my jim dostatek pohybu v různých disciplínách dopřejeme do sytosti. Těšíme se na malé kamarády z Laškova, Hvozdu, Rakové, Vilémova, Luké, Konice a samozřejmě nebudou chybět ani benjamínci z Bohuslavic. Plakát najdete zde.

Burza škol

18.9.2023

Veletrh je určen pro každého, kdo se chce seznámit se zajímavými zaměstnavateli a školami, které s nimi spolupracují. Žáci 8. a 9. ročníku se této akce, konané v úterý 26. září 2023 od 9hod v prostějovském Společenském domě, zúčastní. Plakát k akci najdete zde.

Jídelníček

18.9.2023

Tradičně v sekci jídelna najdete seznam dobrot, na kterých si v tomto týdnu pochutnáme. Jídelníček najdete zde.

Třídní schůzky MŠ

11.9.2023

Vážení rodiče,
rádi bychom vás pozvali na třídní schůzky, které se konají ve čtvrtek 14. září 2023 od 16.00 hodin. Na programu bude odhlašování dětí, školné a plánované akce na školní rok 2023/2024. Dochází také k digitalizaci, která usnadní omlouvání dětí či snadnější komunikaci mezi rodiči a učitelkami. K tomu poslouží aplikace Digiškolka, kterou už teď můžete stahovat zde (Android) nebo zde (iOS). Na třídních schůzkách vám budou předány přihlašovací údaje.

Adaptační kurz - informace

10.9.2023

V úterý ráno odjíždíme do Hynčic pod Sušinou, kde s dětmi zažijeme spoustu zábavy, dobrodružství, ale také nic nezameškáme v učení. Jaký program nás čeká a co si vzít s sebou najdete zde.

Jídelníček

9.9.2023

Další týden nového školního roku znamená také start tradičních svačinek. Ti z vás, kteří posíláte své dítě na adaptační kurz si nezapomeňte odhlásit jak obědy, tak i svačinky. Jídelníček najdete zde.

Rozvrh hodin

5.9.2023

Nový rozvrh hodin na školní rok 2023/24 najdete na svých účtech v Bakalářích. Kompletní rozvrh školy najdete zde. Můžete si také vybrat a vytisknout několik grafických návrhů zde.

Školní družina

4.9.2023

Od letošního roku můžete nově své dítě přihlásit do ranní družiny, či odpolední se sportovním zaměřením. Cena je 60Kč/měsíc, za ranní se nic nepřiplácí. Přihlášku najdete zde.

Jídelníček

3.9.2023

Co nás čeká a nemine ve školní jídelně v prvním školním týdnu? Jídelníček najdete zde.

Organizace prvního školního týdne

1.9.2023

Dnes máme poslední den prázdnin a už v pondělí se potkáme na půdě školy. Jak bude probíhat organizace příštího týdne najdete níže.

Těšíme se na vás!

Pondělí 4.9.
– zahájení v 8:00 na hřišti, poté se žáci přesunou společně s třídními učiteli do jednotlivých tříd (přezůvky s sebou)
– ukončení cca v 8:45

Úterý 5.9. – den s třídním učitelem
– předávání učebnic
s sebou: aktovky, psací potřeby
– I. stupeň ukončení v 11:10
– II. stupeň ukončení ve 12:05

Od středy 6.9.
– výuka dle rozvrhu (bez odpolední výuky)

Školní družina v provozu od úterý 5.9., školní klub v provozu od středy 6.9.
Obědy od 5.9., svačinky od 11.9.nutno nahlásit předem ve školní jídelně

Ceník stravného

29.8.2023

Od 1. září 2023 vchází v platnost nový ceník stravného. Jeho novou podobu si můžete prohlédnout zde.

Jídelníček

28.8.2023

Naši nejmenší si ve druhém týdnu mohou pochutnat na těchto dobrotách. Jídelníček najdete zde.

Jídelníček

20.8.2023

Už zítra nám začíná nový školní rok pro naše benjamínky ve školce. Na jaké dobroty se mohou těšit najdete zde.

Školní potřeby na rok 2023/24

11.8.2023

Nezadržitelně se blíží čas, kdy se děti vrátí do školních lavic. Proto jsme Vám připravili seznam školních potřeb, které by děti od září měly mít k dispozici. Děkujeme za spolupráci.

Seznam k nahlédnutí zde.

Adaptační kurz

2.8.2023

Právě jsme načali druhou polovinu prázdnin a pevně věříme, že si letní dny náležitě užíváte. Ani se nenadějeme a brzy se znovu potkáme na půdě školy. Než se ale vrhneme do studia, podnikneme společný kurz, jako tomu bylo loni. Přinášíme vám proto informační leták se základními údaji, bližší informace se dozvíte na začátku školního roku. Na Bakalářích vám bude dnes v záložce GDPR odeslán předběžný souhlas či nesouhlas. Prosíme o výběr z jedné z možností. Budeme tak mít přehled o účasti vašeho dítěte a můžeme včas zařídit vše potřebné. Plakát k nahlédnutí zde.

Přihláška ke stravování

21.7.2023

Na odkazech níže naleznete přihlášky ke stravování na nový školní rok 2023/24. Vedoucí jídelny, paní Petra Kusá, vás bude koncem prázdnin informovat přes aplikaci Bakaláři. Přihlášku na obědy stahujte zde, přihlášku na svačinky stahujte zde.

Úřední dny v době prázdnin

25.6.2023

Úřední dny v době hlavních prázdnin:
18. 7. 2023 | 8:00 – 10:00
21. 8. 2023 | 8:00 – 10:00
V případě potřeby nás můžete kontaktovat i na e-mailu zsbohuslavice@volny.cz

AKTUALITY

2023

Pasování předškoláků

25.6.2023

Už ve středu 28. června od 15:30 hodin se naši předškoláci, kteří si odbyli poslední rok ve školce, dočkají zaslouženého pasování na školáky a od září tak zasednou do školních lavic. Přejeme jim mnoho úspěchů a ty nej spolužáky. Plakát najdete zde.

Odevzdání učebnic

24.6.2023

Vážení rodiče, dohlédněte prosím na řádné odevzdání učebnic, které bude probíhat v pondělí 26. června 2023.
Děkujeme za spolupráci.

Jídelníček

24.6.2023

Máme před sebou poslední týden školního roku 2022/23. Na jaké dobroty se můžeme těšit najdete zde.

Setkání rodičů

20.6.2023

V pondělí 26. června zveme všechny rodiče budoucích prvňáčků na schůzku, kde se dozvíte vše potřebné k blížícímu se nástupu vašeho dítěte k povinné školní docházce. Začínáme v 16hod.

T-Mobile olympijský běh

19.6.2023

Ve středu se již podruhé zúčastníme T-Mobile olympijského běhu. Tento den není jen o běhání, ale také o oslavě olympijského hnutí. Školního závodu se zúčastní celkem 329 škol, který bude oficiálně odstartován skrz internetové vysílání Rádia Junior 21. 6. 2023 od 10:00. Olympijské hodnoty a olympismus je součástí Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Jako průřezové téma se může objevit například v hodinách občanské, tělesné nebo výtvarné výchovy, dějepisu či vlastivědy.

Přespávačka v MŠ

17.6.2023

Máme za sebou noc strávenou ve škole, už příští týden čeká i na naše odvážné benjamínky stejné dobrodružství, které se hned tak nedá zažít! Malošci se mohou těšit na hry, pohádky, možná i podvečerní procházku. V případě velkého stesku a pláče hrozí nebezpečí, že vám zavoláme, abyste si mohli pro dítko přijít.
S sebou: svačinku na večer, kartáček a pastu, oblíbeného plyšáka.

Změna v jídelníčku

6.6.2023

Oproti původnímu jídelníčku dochází ve středu 7. a ve čtvrtek 8. června ke změně u hlavního jídla. Ve středu se budou podávat zapečené brambory s mletým masem a ve čtvrtek pak kuřecí na paprice. Děkujeme za pochopení.

Bohuslavický pětiboj - 2. ročník

27.5.2023

Den dětí oslavíme s plnou parádou. Do našeho areálu se sjedou žáci okolních základních škol, aby pohybem oslavili svůj svátek, který vždy připadá na první červnový den. Turnaje v kopané, vybíjené či basketbalu, doplní disciplíny jednotlivců. Věříme, že i v druhém pokračování Bohuslavického pětiboje, se dočkáme skvělých sportovních výsledků a zážitků. Plakát najdete zde.

Focení ZŠ

26.5.2023

V pondělí 5. června 2023 bude v dopoledních hodinách probíhat focení dětí ZŠ. Možnost společné fotografie s kamarádem či sourozencem, nutno nahlásit předem. Cena třídní fotografie je 25Kč/ks, cena skupinové fotografie/jednotlivce je 15Kč/ks.

Oběd na Den dětí

25.5.2023

Příští čtvrtek, tj. 1. června 2023, kdy všechny děti slaví svůj svátek, budeme v naší jídelně podávat burger s hranolkami. Žáci si mohli vybrat jídlo, které by si právě v tento den rádi dali, nejvíce hlasů získal právě burger s hranolkami. Jejich přání samozřejmě rádi splníme.
Pokud vaše dítě v tento den oběd nemá, ale chtěli byste mu dopřát tuto delikatesu, máte tak možnost učinit do pátečních 11hod. Na MŠ a cizí strávníky čekají stripsy s bramborem. Kontakt na jídelnu najdete zde.
 

Výlet MŠ

23.5.2023

Výlet dětí MŠ (společně s 1. a 2. ročníkem ZŠ) je na programu ve středu 7. června 2023. Navštívíme Muzeum kočárů, Hasičské muzeum, vydáme se také po stopách princezen ze zámku v Čechách pod Kosířem. Dítě je nutné do MŠ dovést do 7:30, odjezd od školy je 8:15, návrat kolem 14:00. Bližší informace a přihlášku stahujte zde.

Logopedie

23.5.2023

Další logopedie proběhne v pondělí 5. června 2023 a ve středu 21. června 2023. Deníčky s sebou.

Zápis MŠ - výsledky

22.5.2023

Přinášíme vám výsledky zápisu do MŠ pro školní rok 2023/2024. Klikněte na odkaz zde.

Focení MŠ

21.5.2023

Ve čtvrtek 25. května 2023 bude v dopoledních hodinách probíhat focení dětí MŠ. Možnost společné fotografie s kamarádem. Nutno nahlásit předem, kdo s kým. Cena společné fotky je 15Kč/ks.

Jídelníček

20.5.2023

Další májové dobroty, které pro nás připravily naše paní kuchařky. Celý jídelníček najdete zde.

MoveWeek

10.5.2023

Cílem týdne Move je propagovat výhody aktivní a pravidelné účasti ve sportu a fyzické aktivitě po celém světě. Proto jsme se ve spolupráci se Sokolem Konice rozhodli, že se zapojíme i my. V pondělí 22. května 2023 od 16:00 si můžete zatrénovat a pobavit se ve sportovním areálu TJ Sokol Konice, pod vedením našich pedagogů Ondry Procházky, Vojty Nakládala a Petry Koláčkové. Plakát k akci najdete zde či bližší informace pod tímto odkazem MoveWeek.

Májové dílničky

10.5.2023

Další pokračování společného tvoření rodičů a dětí v MŠ je na programu ve středu 24. května 2023 od 14:30 do 16:30 ve třídě Žabiček. Těšíme se na Vás. Plakát k akci najdete zde.

Třídní schůzky

10.5.2023

Vážení rodiče,
oznamujeme vám, že v pondělí 22. května 2023 od 16hod se uskuteční třídní schůzky s vašimi třídními učiteli ve třídách. U ročníků 7 a 8 došlo ke změně třídnictví. Po dobu dlouhodobé pracovní neschopnosti paní učitelky Martiny Kopečné, přebírá tyto povinnosti paní učitelka Renáta Růžičková, proto se s dotazy obracejte na ni.

Přijímačky

2.5.2023

Co dělat, když přijímací řízení nedopadne podle představ? Nedostal jsi se na vybranou školu či dokonce ani na jednu? Nezoufej, nic není ztraceno. Na odkaze zde najdeš rady, tipy, co můžeš nyní podniknout.

Jídelníček

1.5.2023

První květnový příděl dobrot na nás čeká už zítra. Celý jídelníček najdete zde.

Zápis ZŠ - výsledky

15.4.2023

Přinášíme vám výsledky zápisu do 1. třídy pro školní rok 2023/2024. Klikněte na odkaz zde.

Čarodějnická diskotéka v MŠ

24.4.2023

Čarodějka Malvína si pro naše nejmenší připravila ve čtvrtek 27. dubna 2023 dopoledne čarodějnickou diskotéku. Těšíme se na kouzelné tanečky.

  • kostým není nutný
  • možnost malování na obličej
  • drobné občerstvení vítáno

Plakát najdete zde

Zápis do MŠ

16.4.2023

Zápis do školních lavic máme již za sebou, teď jsou na řadě naši benjamínci. Proto přiveďte k nám svou ratolest a svěřte nám ji do péče. V našem moderním zařízení se vašim dětem bude určitě líbit. Těšíme se na Vás.

9. května 2023 od 13.00 do 16.00

Pokud se v tento termín nemůžete dostavit, ozvěte se nám telefonicky na čísle 732 526 616 a domluvte si náhradní termín.

Zákonný zástupce dítěte si s sebou přinese:
  • potvrzení o řádném očkování
  • kopii očkovacího průkazu
  • kopii rodného listu
  • vyplněnou žádost o přijetí a evidenční list

Potřebné dokumenty můžete stahovat pod následujícím odkazem: www.zsamsbohuslavice/dokumenty.
Informační plakát najdete zde

Facebook

16.4.2023

Sledujte pravidelně naše facebookové stránky, kde pravidelně přidáváme aktuální dění ve škole i školce, včetně fotogalerií a videí. Stačí kliknout na ikonku v horní menu liště.

Jídelníček

15.4.2023

Další dubnové dobroty u nás v jídelně si můžete prohlédnout v novém jídelníčku zde.

Režim MŠ

9.4.2023

Ve dnech 11. – 14. dubna 2023 je třída Myšiček a Žabiček spojena z důvodu omezeného personálního zajištění provozu obou tříd.
Děkujeme za pochopení.

Barevné Velikonoce

31.3.2023

Rok se s rokem sešel a máme tu opět barevný svět Velikonoc. Období plné tradic a my budeme rádi, když se opět zapojíte a vyšlete své ratolesti do školy v té barvě oblečení, jaká se právě k určitému dni váže. Přehled najdete zde.

Tvořivé dílničky

26.3.2023

Před nedávnem proběhly ve škole tvořivé dílničky, kde si rodiče s dětmi měli možnost vyrobit několik pěkných výrobků, následně si je odnést domů a vyzdobit si s nimi domácnost. Další pokračování, tentokrát s velikonoční tématikou, na vás čeká již v úterý 4. dubna od 14.30 do 16.30 ve třídě Myšiček. Těšíme se na Vás. Plakát k akci najdete zde.

Den otevřené školy

24.3.2023

Blíží se nám zápis do prvních tříd ZŠ, ale také do MŠ, a proto jsme pro vás přichystali Den otevřené školy. Můžete tak se svými ratolestmi k nám zavítat, zavzpomínat na školní léta, projít si všechny prostory školy, zasednout do lavic a zažít samotné vyučování či ochutnat zdravou svačinku. Získané kalorie můžete zase spálit na školním hřišti při výuce tělesné výchovy. Děti si mohou i vyrobit nějakou maličkost ve tvořivé dílničce, která bude nachystána v MŠ. Pokud stále nejste rozhodnuti, kam poslat své dítě od nového školního roku, přijďte se za námi podívat a budete si hned jisti. Moc se na vás těšíme 3. a 4. dubna 2023 od 7.30 do 16.00.
Plakát k akci najdete zde.

Kam v létě?

22.3.2023

Ještě stále váháte, kam pošlete své dítě na prázdniny? Máme pro vás pár tipů. Letos si můžete vybrat opravdu z pestré nabídky příměstských kempů v Bohuslavicích. Tak neváhejte, místa jsou kapacitně omezena.

Kontakt: Sklenáková Petra – sklenakova.petra@email.cz | Petra Koláčková – 771 151 666 | Ondřej Procházka – prochymove@gmail.com

Plakáty k zobrazení pod odkazy: Putování vesmírem | Týden plný příšerek | Sportovní gymnastika | Fotbalový kemp | Pohybový kemp

Změna kroužků

21.3.2023

Ve druhém pololetí nám zanikly některé kroužky, jiné se spojily či vznikly nové. Projděte si, prosím, ty kroužky, které se týkají vašich dětí, zda se nezměnil den a čas konání. Sportovní kroužky probíhají v rámci sportovní družiny/školního klubu.

Režim MŠ

19.3.2023

Ve dnech 20. – 24. března 2023 je třída Myšiček a Žabiček spojena z důvodu omezeného personálního zajištění provozu obou tříd.
Děkujeme za pochopení.

Zápis do ZŠ

16.3.2023

Ještě stále váháte, kam od září poslat své dítě? Naše škola by vám mohla dát odpovědi na vaše otázky. Naším cílem je poskytnout žákům kvalitní základy všeobecného vzdělání, probudit v dětech touhu se vzdělávat, motivovat k celoživotnímu učení. Důraz klademe i na všestranný pohyb či jazykové znalosti. Tak neváhejte a přidejte své dítě k nám! Těšíme se na Vás.

12. dubna 2023 od 12.30 do 16.00

K zápisu se dostaví děti narozené v termínu od 1. 9. 2016 do 31. 8. 2017 a děti, které v předešlém školním roce dostaly odklad povinné školní docházky o jeden rok.

Důležitá informace pro rodiče, kteří budou žádat o odklad povinné školní docházky. I když budete žádat o odklad školní docházky, musíte se k zápisu dostavit.
Součástí žádosti musí být doporučující posouzení příslušného školského poradenského zařízení (pedagogicko-psychologická poradna, speciálně pedagogické centrum) a odborného lékaře nebo klinického psychologa. Zajistěte si tyto dokumenty prosím již nyní, ať je můžete předložit spolu s žádostí.

Potřebné dokumenty můžete stahovat pod následujícím odkazem: www.zsamsbohuslavice/dokumenty.
Informační plakát najdete zde

Fotogalerie

14.2.2023

Pár dalších fotografií můžete naleznout ve fotogalerii MŠ. Maškarní karneval najdete také na našem facebooku.

MŠ - pracovní listy

7.2.2023

Paní učitelky z MŠ připravily pro všechny předškoláky, primárně však pro ty, kteří se z nějakého důvodu nemohou zúčastnit denní docházky, pracovní listy. Stačí jen vytisknout a můžete s dětmi tvořit. Najdete je pod svými třídami pod tlačítkem Pracovní listy. Každý měsíc zde najdete vždy nová cvičení.

Stravné - nový ceník

6.2.2023

Vážení rodiče,
od 1. března 2023 se mění ceny stravného ve školní jídelně. Prosíme o platbu na účet 181829140/0300
(do předmětu napište: Stravné + jméno dítěte). V případě platby přes SIPO si nezapomeňte částku navýšit. Nový ceník najdete zde.
Pro ty z vás, kterých se týká školkovné, prosíme také platbu nejlépe na účet školy 181829140/0300
(do předmětu napište: MŠ + jméno dítěte).
Ve výjimečných případech je možná platba hotově.

Jídelníček

3.2.2023

Do druhého pololetí si pro nás paní kuchařky určitě nachystaly jen samé dobroty. Celý jídelníček najdete zde.

Bakaláři - oddělený účet

1.2.2023

Vážení rodiče,
žákům 2. stupně jsme zřídili přístup do Bakalářů pod žákovským účtem.
Zvažte, zda necháte dětem i přístup na rodičovský účet či si změníte heslo a budete jej spravovat pouze vaší osobou. Žáci mají na rozdíl od rodičovského účtu některé funkce omezeny.

Barvy podzimu

1.2.2023

Naši žáci se zúčastnili výtvarné soutěže Barvy podzimu, kterou vyhlásil prostějovský dům dětí a mládeže Sportcentrum. Ze 47 školských zařízení, 809 autorů, hodnotila odborná porota několik kategorií, z nichž vzešla i naše bronzová Adéla Kašparovská. Ta uspěla ve věkové kategorii 13 let. Adélce gratulujeme a zároveň děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy. Výsledkovou listinu najdete zde.

Jídelníček

30.1.2023

Pololetí se nám nezadržitelně blíží, jsme tak na půli cesty v letošním školním roce, ale o hladu rozhodně nezůstaneme. I v tomto týdnu si bříška naplníme dobrotami z naší kuchyně. Celý jídelníček najdete zde.

Fotogalerie

15.1.2023

Ve třídě Žabiček přibylo fotoalbum z konce loňského a začátku letošního roku, které si můžete prohlédnout pod odkazem zde.

Schránka důvěry

23.1.2023

Vážení rodiče,
naše škola zřídila pro žáky Schránku důvěry. Žáci mohou využít uzamčenou schránku, která je umístěna v přízemí naproti ředitelny a do ní vhodit svůj dotaz nebo pak realizovat svůj podnět přímo v Bakalářích. Zprávy poslané přes Schránku důvěry jsou automaticky směrovány ke školnímu metodikovi prevence, což je v současné době Mgr. Regina Valentová. Návod na použití Schránky důvěry najdete zde, který najdou žáci 2. stupně také na nástěnkách svých tříd v Bakalářích.

Jídelníček

22.1.2023

Už zítra si pochutnáme na dalších dobrotách, které nám paní kuchařky připraví. Ve čtvrtek se zúčastníme bruslení ve Slatinicích, svačinky jsou pro tento den automaticky zrušeny pro všechny strávníky. Celý jídelníček najdete zde.

Fotogalerie

15.1.2023

Ve třídě Myšiček přibylo několik fotoalb z konce loňského roku, které si můžete prohlédnout pod odkazem zde.

Jídelníček

14.1.2023

Jaké dobroty nás čekají v dalším školním týdnu zjistíte zde.

Bruslení

12.1.2023

Tak jako v loňském roce, tak i v tom letošním, si několikrát zadovádíme na ledové ploše. Tentokrát to bude na veřejném kluzišti ve Slatinicích, kde nově zřídili možnost bruslení pod širým nebem. Tři po sobě jdoucí čtvrtky (19. a 26. ledna a 2. února) tak strávíme na ledě, na což se už moc těšíme. Cena i s dopravou je 70Kč za každý jeden den. Na místě je možno brusle nabrousit, k dispozici máme zateplené šatny na přezutí. I tentokrát vám přineseme fotogalerii a video z našeho ledového bláznovství. Po dětech jsme již poslali podklady pro vaše vyjádření, tak jej prosím co nejdříve pošlete zpět třídním učitelům. Plakát najdete zde.

Třídní schůzky

9.1.2023

Vážení rodiče,
oznamujeme vám, že v pondělí 16. ledna 2023 se uskuteční třídní schůzky.
Pro ZŠ od 17:00 – společné zahájení v jídelně (I. a II. stupeň – cca 30 min), poté s TU ve třídách.
Pro MŠ od 16:00 – ve třídě Žabiček (můžete přijít i s dětmi, bude o ně postaráno ve třídě Myšiček).

Jídelníček

8.1.2023

Načínáme druhý týden v novém roce, tentokrát už kompletní. Jídelníček najdete zde.

Školní ples

6.1.2023

Zveme všechny tanečnice a tanečníky na školní ples, který už za dva týdny proběhne v obecním sále. Letošní téma je podmořský svět, a tak se můžete těšit na výzdobu v tomto duchu. Samozřejmě můžete povolit uzdu i vaší fantazii a překvapit nějakým tím doplňkem. V úterý budeme posílat pozvánky a lístky s instrukcemi po dětech. Věříme, že se s většinou z vás potkáme a užijeme si příjemný večer.
Plakát najdete zde.

Školné MŠ

6.1.2023

Prosíme rodiče, aby uhradili školné za 2. pololetí.
Můžete zvolit tyto způsoby:
1. Osobně u paní učitelky Neoralové do 11. ledna 2023
2. Na účet 181829140/0300 do 15. ledna 2023 (VS 012023, do zprávy pro příjemce uveďte jméno dítěte + školné)
Cena: 1000Kč

Částku můžete uhradit i měsíčně, kdy VS změňte dle měsíce, ve kterém částku zrovna platíte (např. za únor 022023, březen 032023 atd.). Nezapomeňte ani v tomto případě do zprávy pro příjemce uvést jméno dítěte + školné.

Režim MŠ

4.1.2023

Také v mateřské škole došlo k personálním změnám, což se projevuje také v denním režimu. V současné chvíli působí ve školce paní učitelky Neoralová, Plajnerová, Síbrová a paní asistentka Krčmářová-Jašíčková. Dopoledne probíhá režim klasicky v obou odděleních, odpoledne jsou pak tato oddělení spojena. Zároveň hledáme do týmu MŠ paní učitelku, nástup možný ihned. Informace najdete zde.

Video

2.1.2023

Na Facebooku školy přibyly dvě poslední videa loňského roku, tak si je nezapomeňte prohlédnout. Video z vánoční besídky ZUŠ Konice najdete zde, video z pekařské soutěže pod odkazem zde.

2022

Jídelníček

31.12.2022

Jak na Nový rok, tak po celý rok. Samé dobroty nás čekají také v roce 2023. Jídelníček najdete zde.

Rozvrh hodin

31.12.2022

Vážení rodiče, milé žákyně a žáci, vzhledem k personálním změnám v pedagogickém sboru dochází od 3. ledna 2023 ke změnám v rozvrhu hodin. Zkontrolujte si, prosím, Váš rozvrh hodin zde.                                              Děkujeme za pochopení a těšíme se na spolupráci v roce 2023.

Fotogalerie

23.12.2022

Na našem facebookovém profilu jsme přidali rozsáhlou galerii fotografií, které zachycují průřez posledních předvánočních dní na naší škole. Fotogalerie najdete pod odkazem zde.

Gymnastika

20.12.2022

Ve čtvrtek 22. prosince je kroužek gymnastiky zrušen.

Harmonogram

19.12.2022

V úterý, ve středu i ve čtvrtek končí vyučování na 1. stupni po čtvrté vyučovací hodině (11:10), na 2. stupni po páté vyučovací hodině (12:05). V úterý a ve středu proběhnou turnaje ve sportovních a stolních hrách, zároveň po oba dny probíhá soutěž O nejlepšího pekaře (1. stupeň – úterý, 2. stupeň – středa). Kromě pátku a úterního kroužku Atletiky proběhnou kroužky celý týden.

Jídelníček

18.12.2022

Poslední školní týden v letošním roce si naplníme bříška dobrotami od našich paní kuchařek. Jídelníček najdete zde.

Gymnastika

14.12.2022

Ve čtvrtek 15. prosince se z důvodu nemoci ruší kroužek gymnastiky.

Posílejte recepty

13.12.2022

Už příští týden nás čeká soutěž O nejlepšího pekaře, do které se zapojí celá škola. Úkolem není nic jiného, než vytvořit pečenou či nepečenou dobrotu. Tu následně ohodnotí odborná porota a určí vítěze. Žáci si dle domluvy vytvoří skupinky, nemusí to tak být pouze celé třídy a ty budou vytvářet společné dílo. Nápadům ani fantazii se meze nekladou, může jít o muffiny, cheesecake, bábovky, perníky, ale třeba i koktejly či jiné tekuté dobroty. Vše vznikne za spolupráce paní kuchařek ve školní kuchyni. Každá skupina si připraví nejen ingredience, ale také recept, který následně zužitkujeme. Jak? BONUSEM vznikne kniha receptů PEČEME S BOHOUŠKEM, kde najdete všechny soutěžní recepty. Zapojit se však můžete i vy. Pošlete po svém dítěti nebo zašlete na email jazzed@seznam.cz jakýkoliv recept na nějakou sladkost a my je otiskneme v naší chystané knižní prvotině. Už teď se na ni nesmírně těšíme, stejně jako na úžasné výtvory mladých pekařů.
Plakát najdete zde.

Jídelníček

10.12.2022

V dalším předvánočním týdnu si budeme moci vychutnat tyto dobroty. Jídelníček najdete zde.

Angličtina hravě

07.12.2022

Ve čtvrtek 8. prosince se kroužek Angličtina hravě pro 3. – 5. ročník ruší. 

Mikuláš ve škole

05.12.2022

Svátek svatého Mikuláše připadá na 6. prosince, ale tradičně se již slaví v předvečer, tedy dnes. A protože by v pozdních hodinách ve škole už nikoho nenašel, dorazil Mikuláš se svou družinou již dopoledne. Ti nejhodnější dostali i nějakou tu odměnu. Jak je vidět, čerti měli také napilno, do pekla nakonec ale i oni odešli s prázdnou. Mikulášskou družinu si prohlédněte zde, více fotografií na našem facebooku zde.

Floorball

05.12.2022

Cenné zkušenosti na florbalovém turnaji dnes sbírala parta borců naší školy. Kluci si vyzkoušeli hru na mnohem větším hřišti, než jsou ze školy zvyklí, stejně tak si museli poradit s mantinely. Několik pěkných akcí však zaslouženě dovedli do gólového efektu. Společnou fotografii najdete zde.

Jídelníček

02.12.2022

Mikulášský týden v kuchyni pod taktovkou našich kuchařek nám určitě naplní bříška do sytosti. Jídelníček najdete zde.

Sportovní dopoledne

01.12.2022

Na konci října jsme přivítali v našem areálu pět školek z okolí, abychom společně rozhýbali těla a zasoutěžili si v pěti disciplínách. Vůbec nám nešlo o výsledky, ale o to, aby si každý užil den plný pohybu a zábavy. Poděkování patří všem zúčastněným školkám a to kromě té naší byla MŠ Laškov, MŠ Luká, MŠ Konice, MŠ Raková u Konice a MŠ Vilémov. Pevně věříme, že i druhý ročník bude mít příští rok své pokračování a my se tak společně znovu sejdeme.
Fotogalerii najdete zde | Video najdete zde

Španělština

29.11.2022

Kroužek španělského jazyka se ve středu 30. listopadu pro nemoc ruší.

Mikulášská besídka

28.11.2022

Už tento pátek se můžete těšit na vystoupení dětí z mateřské školy a žáků základní školy, kteří si pro vás připravili pásmo říkanek, písní a tanců. Přijde také Mikuláš s andělem, aby hodným dětem předal zasloužené balíčky. Ani o čerta nebudeme ochuzeni. Zda si někoho odnese do pekla, to se teprve ukáže. Startujeme v 17hod v sále OÚ v Bohuslavicích. Plakát najdete zde.

Adventní čas

27.11.2022

V pátek jsme odstartovali advent v Bohuslavicích, když jsme si společně zazpívali koledy a rozsvítili vánoční strom. Následný jarmark nabídl spoustu krásných výrobků a dekorací, které věříme, ozdobí mnoho domácností a vykouzlí tak tu pravou vánoční atmosféru.
Na foto se podívejte zde.

Strašidelná škola

24.11.2022

Na facebookových stránkách školy jsme zveřejnili rozsáhlou fotogalerii z nedávno konané akce, kdy se nám tu proháněla různá strašidla a duchové. Společně jsme se náramně bavili, tančili a soutěžili. Ochutnali jsme také spoustu pamlsků s halloweenskou tématikou.
Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

Odstartovali jsme!

22.11.2022

Právě jsme spustili nové stránky, které budeme pravidelně aktualizovat, abychom vám přinesli co nejčerstvější zprávy ze života naší školy. Některé novinky najdete na facebookových stránkách školy, nezapomeňte nás i tam podpořit.

Postupně doplňujeme...

22.11.2022

Věřte, že děláme vše proto, aby nové stránky byly co nejdříve plně funkční. Mějte však malé strpení, pár malých „nedodělků“ brzy doplníme, včetně fotografií a videí. Zároveň se v rámci celého webového rozhraní objeví fotografie našich žáků, ať už jako ilustrační či součástí konkrétních fotogalerií. Zkrátka stránky začínají žít svým životem a my jim chceme vtisknout tu pravou tvář.

Bakaláři

22.11.2022

Nově jsme připravili webovou i mobilní aplikaci, díky které máte možnost sledovat prospěch vašeho dítěte, zároveň snadno zajistit jeho absenci nebo zjistit, jaké akce chystáme. Webovou aplikaci najdete na adrese zsamsbohuslavice.bakalari.cz, kde již zadáte vaše přihlašovací údaje. Co nejdříve si však změňte námi vygenerované heslo na vaše osobní. Pokud budete používat mobilní aplikaci, návod naleznete zde. V případě dotazu nás neváhejte kontaktovat.

Postup instalace aplikace Bakaláři do chytrého telefonu

Adventní čas

27.11.2022

V pátek jsme odstartovali advent v Bohuslavicích, když jsme si společně zazpívali koledy a rozsvítili vánoční strom. Následný jarmark nabídl spoustu krásných výrobků a dekorací, které věříme, ozdobí mnoho domácností a vykouzlí tak tu pravou vánoční atmosféru.

Jídelníček

24.11.2022

Co dobrého nám paní kuchařky připraví na svačinku či oběd příští týden si můžete prohlédnout zde.

Strašidelná škola

24.11.2022

Na facebookových stránkách školy jsme zveřejnili rozsáhlou fotogalerii z nedávno konané akce, kdy se nám tu proháněla různá strašidla a duchové. Společně jsme se náramně bavili, tančili a soutěžili. Ochutnali jsme také spoustu pamlsků s halloweenskou tématikou. Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

Kontakt

ZŠ a MŠ Bohuslavice
Bohuslavice 19
798 56

739 409 600 – ředitelna
602 732 786 – družina, 1. oddělení
734 303 190 – družina, 2. oddělení
720 070 711 – jídelna
732 526 616 – mateřská školka

Datová schránka: n2fmjt6
email: zsbohuslavice@volny.cz

Navigace

Napište nám

Copyright © 2022 | Všechna práva vyhrazena

Kontakt

ZŠ a MŠ Bohuslavice
Bohuslavice 19
798 56

739 409 600 – ředitelna
602 732 786 – družina, 1. oddělení
734 303 190 – družina, 2. oddělení
720 070 711 – jídelna
732 526 616 – mateřská školka

Datová schránka: n2fmjt6
email: zsbohuslavice@volny.cz
číslo účtu: 181829140/0300

Navigace

Copyright © 2022 | Všechna práva vyhrazena

Napište nám